vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

Belçika Vizesi Almak Belçika Vize Almak

    Schengen Vize sistemine dahil olan Belçika için vize başvuruları, Belçika Konsolosluğu’nun belirlediği bir firma tarafından randevu alınarak yapılmaktadır. Turistik amaçlı vize alırken yapılan başvurularda son üç yıl içerisinde almış olduğunuz bir Schengen Vizesi yok ise başvuruyu şahsen yapmanız zorunludur. Ancak ticari amaçlı başvurular için, ilk defa Schengen Vizesi alıyor olsanız bile, firmanız tarafından başvuru yapılabilir, şahsen bulunmanıza gerek yoktur.Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu sahiplerine vize uygulanmamaktadır. Resmi dili Fransızca ve Flemenkçe olan Belçika vize başvurusu sırasında mülakatınızı Türkçe olarak da yapmanızda hiçbir sakınca yoktur. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Belçika Vizesi Almak Ne Kadar Zamanda Olur ?

   Belçika Konsolosluğu ile mülakat için alacağınız randevu, yoğunluk olması durumunda 10 gün sonrası bile olabilir. Randevu almadan önce evraklarınızı tamamlamanız daha iyi olur. Herhangi bir İş Bankası şubesine yatıracağınız randevu talebi ücreti nden sonra alacağınız pin numarası ile randevu için aramanız gerekmektedir. Ya da telefonda kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Belçika Konsolosluğu’nda işlemler oldukça yavaş ilerleyebilir. Bu yüzden seyahat yapmayı planladığınız tarihten en az 1 ay önce mülakata gitmeniz daha iyi olur. Normal şartlarda yaklaşık olarak 5 gün süren Belçika Vizesi Almak, önceden alınmış bir Schengen veya Belçika Vizeniz olması durumunda 1 ile 3 gün arasında değişmektedir. İlk kez alınan vizeler 5 gün kadar sürmektedir. Bazı bayram ve tatillerde oldukça fazla yoğunluk yaşanacağı düşünülürse, Belçika Vizeleri için vize başvurularını seyahatinizden mümkün olduğunca erken yapmanızda fayda vardır. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Süresi Dolan Belçika Vizesini Yenilemek

   Eğer siz Belçika’dayken vize süreniz dolmuşsa, yani Belçika vize işlemleriniz geçerliliğini yitirmişse, mazeret için bildirim hakkınız vardır. Bu sürede vize yenileme başvurusunda bulunabilir, ilave olarak 3 ile 5 gün arasında geçici uzatma süresi kazanabilirsiniz. Bu süre içerisinde kaçak durumuna düşmezsiniz ve evraklarınızı tamamlamak için süreniz olmuş olur. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Belçika Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar

    Vizenin bittiği tarihten sonra en az 6 ay geçerli olan pasaport, İki adet, belirli ebatlarda ve arka fonu beyaz olan, son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası, Uçak bileti ve Otel rezervasyonları (ya da isme yazılmış davetiye), İmzalı ve tam doldurulmuş Belçika Vizesi başvuru formu, Konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe gerekmektedir. Bu belgelere ilave olarak, farklı amaçlı vizeler için istenen belgeler: ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Belçika Ticari Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar

     Şirketin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, SSK işe giriş belgesi (yeni işe girmiş olanlar için eski SSK belgesi gerekmektedir), Ticari amaçlı davet yazısı (onaylı ve detayların belirtildiği), 4 aylık Sigorta bildirgesi (fotokopisi), Şirketin gelir durumunu belirten belgeler gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Belçika Turistik Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar

     Turist olarak gidecek kişinin çalıştığı şirketinin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, SSK işe giriş belgesi (yeni işe girmiş olanlar için eski SSK belgesi gerekmektedir), 4 aylık Sigorta bildirgesi (fotokopisi), Vize talep yazısı (başvuran kişi tarafından yazılmış), İzin garanti yazısı (şirket tarafından yazılmış), Banka hesabı, varsa tapular, kredi kart fotokopileri vb. gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Belçika Öğrenci Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar

     Eğer eğitim masrafları sponsor veya aile tarafından karşılanacaksa, karşılayacak kişilerin gelir belgeleri, Anne veya babanın, Belçika Konsolosluğu dikkatine yazdığı imzalı dilekçe, Öğrenci olduğunuzu gösteren belgeleriniz, Kayıt olunan okul veya kursun ön kayıt belgesi (öğrenim amaçlı başvurularda) gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Belçika Ev Hanımı Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar

    Gidecek kişinin evlilik cüzdan fotokopisi, Banka hesapları, gayrimenkul tapuları, varsa diğer gelir belgeleri, kredi kartı fotokopileri vb., Eşi çalışıyorsa eşinin çalıştığı şirketin belgeleri, Eğer varsa, eşinin geçerli veya eski Belçika vize fotokopisi, Belçika Konsolosluğu vize bölümüne yazılmış dilekçe gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir