vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

İsviçre Vizesi Almak İsviçre Vize Almak

    İsviçre schengen vize sistemine dahil olan ülkeler arasındadır. Coğrafi konumundan dolayı ve ekonomik ve politik açılardan Avrupa’nın önemli ülkelerindendir. İsviçre’nin resmi dili Almancadır. Bu yüzden mülakatlarda Almanca konuşabileceğiniz gibi, Türkçe olarak mülakat yapmanızda hiçbir sakınca yoktur.  İsviçre Konsolosluğu, oldukça düzenli ve sistematik çalışır. Ancak getireceğiniz evrakların İsviçre vize formunuzun doğru ve tam olduğundan emin olmalısınız. İsviçre Konsolosluğu vize başvuruları için önce konsolosluğun çağrı merkezinden bir randevu almanız gerekmektedir. P.tesi – Cuma günleri ve 08:00 – 18:00 saatleri arasında çağrı merkezini arayarak İsviçre konsolosluk mülakatı ve İsviçre vize işlemleriniz için randevu alabilirsiniz. Randevu talebi sırasında ister önceden bir İş Bankası’na yatırmış olduğunuz randevu talebi ücreti için pin numarasını ilgili kişiye söyleyerek, ister telefonla randevu talebi yaparken kredi kartınızla yapacağınız ödeme yoluyla vize için mülakat randevusunu alabilirsiniz. Gidiş amacınıza göre alacağınız vize için mülakatlarda farklı sorular sorulabilir. Bunun için mülakata gitmeden önce çevrenizden bu soruları öğrenerek, görüşmeye hazırlıklı gidebilirsiniz. Mülakata gitmeden önce, hatta telefonla randevu almadan önce evraklarınızın tam olduğundan emin olmalısınız. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

İsviçre Vize Süresi Dolarsa Yapılması Gerekenler ?

   İsviçre'deyken İsviçre vize süreniz dolarsa ve uzatmak isterseniz, yerel emniyet birimlerinin yabancılar şubesi ne başvuruda bulunabilir, vize sürenizi mazeret gerekçenizi bildirdikten sonra uzatabilirsiniz. Ancak bunun için 400 Euro gibi bir ücret ödemeniz gerekebilir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

İsviçre Vize Başvurunuz Red Edilirse Yapılması Gerekenler ?

   İsviçre vizesi başvurunuzun reddedilme nedenleri evraklarınızın eksik olması olabilir. Size Konsolosluk tarafından bildirilen gerekçelere göre evraklarınızı tamamlayabilir ve en kısa zamanda tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

İsviçre Vizesi Almak İçin Hangi Evraklar Gereklidir ?

   Vizenin bittiği tarihten sonra en az 6 ay geçerli olan pasaport, İki adet, belirli ebatlarda ve arka fonu beyaz olan, son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası, Uçak bileti ve Otel rezervasyonları (ya da isme yazılmış davetiye), İmzalı ve tam doldurulmuş İsviçre Vizesi başvuru formu , Konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe gerekmektedir. Bu belgelere ilave olarak, farklı amaçlı vizeler için istenen belgeler: ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

İsviçre Ticaret Vizesi Almak İçin Evraklar

     Şirketin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, SSK işe giriş belgesi (yeni işe girmiş olanlar için eski SSK belgesi gerekmektedir), Ticari amaçlı davet yazısı (onaylı ve detayların belirtildiği), 4 aylık Sigorta bildirgesi (fotokopisi), Şirketin gelir durumunu belirten belgeler gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

İsviçre Turist Vizesi Almak İçin Evraklar

     Turist olarak gidecek kişinin çalıştığı şirketinin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, SSK işe giriş belgesi (yeni işe girmiş olanlar için eski SSK belgesi gerekmektedir), 4 aylık Sigorta bildirgesi (fotokopisi), Vize talep yazısı (başvuran kişi tarafından yazılmış), İzin garanti yazısı (şirket tarafından yazılmış), Banka hesabı, varsa tapular, kredi kart fotokopileri vb. gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

İsviçre Öğrenci Vizesi Almak İçin Evraklar

     Eğer eğitim masrafları sponsor veya aile tarafından karşılanacaksa, karşılayacak kişilerin gelir belgeleri,
Anne veya babanın, İsviçre Konsolosluğu dikkatine yazdığı imzalı dilekçe, Öğrenci olduğunuzu gösteren belgeleriniz, Kayıt olunan okul veya kursun ön kayıt belgesi (öğrenim amaçlı başvurularda) gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )
 

 

İsviçre Ev Hanımı Vizesi Almak İçin Evraklar

     Gidecek kişinin evlilik cüzdan fotokopisi, Banka hesapları, gayrimenkul tapuları, varsa diğer gelir belgeleri, kredi kartı fotokopileri vb., Eşi çalışıyorsa eşinin çalıştığı şirketin belgeleri, Eğer varsa, eşinin geçerli veya eski İsviçre vize fotokopisi, İsviçre Konsolosluğu vize bölümüne yazılmış dilekçe gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir