vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

Çin Vizesi Almak Çin Vize Almak

    Çin Halk Cumhuriyeti (genel kullanımı ile Çin), Doğu Asya daki en büyük ve en kalabalık nüfusa sahip olan ülkedir.

Son yıllardaki üretim ve ticari atılımlarından dolayı, Çin e olan seyahatler artmakta, fuar ve ticari amaçlı vizelerin miktarında bir artış görülmekte, bunun yanı sıra turizm açısından halen tüm popülerliğini sürdürmekte ve bu yüzden turist vizesi başvuruları da oldukça fazla yapılmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti, Diplomatik (kırmızı), Hususi (yeşil) ve Hizmet (gri) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

 

Çin Vizesi Almak İçin Gereken Evraklar ?

   Ticari amaçlı ziyaretleriniz için yapacağınız vize başvurularında, firmanızın bazı belgelerinin (faaliyet belgesinin aslı, vergi levhası, sicil gazetesi, imza sirküleri) fotokopisi, kaç girişli vize istediğinizin belirtilmesi, SSK belgeniz, kredi kartlarınızın fotokopileri, pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması, 2 adet vesikalık fotoğraf ve eğer Canton Çin Fuarı dışında Çin’e ticari amaçlı seyahat etmek istiyorsanız, Çin deki belediyelerin herhangi birisinin Dış İlişkiler Bölümünün davetiyesi gerekmektedir. Vize işlemlerinizde bazı acentelerden yardım almanız halinde size davetiye temin edeceklerdir. Turist vizesi almak isteyenlerin görüşmeye getirmeleri gereken evraklar: tam olarak doldurulmuş ve imzalı vize için başvuru formu, 1 fotoğraf, Çin den onaylanmış ve adınıza yazılmış davetiye, çalışıyorsanız şirket ve maaş bilgileri (ev hanımlarının, eşlerinin şirket bilgilerini sunması yeterli olacaktır), eğer aile ziyareti yapacaksanız Nüfus Kayıt Örneği gerekmektedir. Emeklilerin 1 adet vesikalık fotoğraf, onaylı davetiye, emeklilik cüzdanı fotokopisi, banka hesap cüzdanı ve mal mülk tapu fotokopileri, başvuru formu ve dilekçe gerekmektedir. Öğrencilerin, öğrenim gördükleri okuldan alacakları öğrenci belgesi, yaşı 18 den küçük olanların anne veya babasından alacağı muvafakat name, dilekçe, başvuru formu, 1 fotoğraf, sizi maddi olarak finanse edecek olanların gelir belgeleri gerekmektedir.

 

Çin  Vizesi Almak İçin Bilinmesi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

   Çin Konsolosluğuna yazacağınız dilekçeler Türkçe olabilir. Vize ücretleri ise vize çeşidine göre değişecektir. İlk defa Çin e gidecek olanlara sadece tek girişli vize verilir.

Örneğin Çin den Hong Kong a giriş yaptığınızda tekrar Çin e dönemezsiniz çünkü tek girişlik vize hakkınızı kullanmış olursunuz. Hong Kong da en fazla üç ay kalacak olan Türk Vatandaşlarından vize istenmemektedir.
Ticari amaçlı yapacağınız ziyaretiniz için, çalışmakta olduğunuz şirketten aynı anda ancak en fazla 3 kişinin vize başvurusunda bulunabileceğini unutmamanız gerekir. Ayrıca, ticari ziyaretlerinizde, bir Çin firması tarafından adınıza gönderilen davetiyenin polis tasdikli veya Çin in bazı yetkili kurumlarından onaylı olması gerekmektedir.

Davetiyeyi temin etmeniz için takip etmeniz gereken bazı prosedürler vardır. Öncelikle Çince yazılmış şirketiniz hakkındaki bilgileri, planladığınız Çin e giriş ve orada kalış sürenizi, kaç kere giriş yapmak istediğinizi (aynı seyahat içerisinde), kalacağınız şehir ve adresi, vizeyi alacağınız Konsolosluğu (Ankara veya İstanbul), otel ve uçak rezervasyon bilgilerinizi, pasaportunuzun fotokopilerini ve Çin e gidiş nedeninizi size davetiye göndermesini istediğiniz Çin deki firmaya göndermelisiniz.

Bu firma, gerekli onayları Çin deki resmi kurumlardan aldıktan sonra size davetiyeyi bazı belirli kurye firmaları ile gönderecektir. Başvurularda kurye firmasının ambalajını da yanınızda bulundurmalısınız.

 

 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir