vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

İsveç Vizesi Almak İsveç Vize Almak

    İsveç Krallığı, kuzeyde bulunan bir İskandinav ülkesidir. Karadan Norveç ve Finlandiya ya, bir köprü ile ise Danimarka ya komşu olan İsveç in nüfusu yaklaşık olarak 9 milyon, başkenti Stokholm ve resmi dili İsveççedir. İsveç, Schengen vize sistemine dahil ülkeler arasındadır. İsveç, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Diplomatik Pasaport (kırmızı), Hususi Pasaport (yeşil) ve Hizmet Pasaportu (gri) sahiplerinden, en fazla 3 aylık ziyaretleri için vize istememektedir.  ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

İsveç Vizesi Almak İçin Gereken Evraklar ?

   Başvuru sahibi tarafından tam olarak doldurulmuş ve imzalanmış Vize Başvuru ve Ek-D formu gerekmektedir. İstenen tarihte 2 adet biometrik fotoğraf sunulmalıdır. Firma sahiplerinin, şirketin antetli kağıdına yazdıkları imzalı ve kaşeli Başkonsolosluğa yazılmış bir dilekçe ile şirkete ait bazı evrakların (imza sirküleri, imza beyannamesi, faaliyet belgesi, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ) fotokopileri gerekmektedir. Ayrıca, hesap hareketlerini gösteren banka hesap cüzdanı, varsa tapu fotokopileri, nüfus kayıt örneği, askerlik durumunu gösteren belge (26-30 yaş arası erkekler için), uçak ve otel rezervasyonları, 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası da vize işlemleri için gerekli belgeler arasındadır. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

İsveç Çalışma Vizesi Almak İçin Gerekenler

   Yukarıdaki istenen belgelere ilave olarak, çalışanların SSK hizmet dökümü getirmeleri gerekmektedir. Son üç ay içerisinde alınmış olan maaş bordrosu da istenen belgeler arasındadır. Avukatların Baro dan, doktorların Tabibiler Odasından, eczacıların Eczacılar Odasından, diş hekimlerinin Diş Hekimleri Odasından ve mühendis ve mimarların Mimar ve Mühendis Odasından belge almaları gerekmektedir. Devlet Dairesinde çalışanların ise resmi kurum görev kimlik kartının fotokopisi ile bağlı olduğu makamdan aldığı görev yazısı gerekmektedir.

 

İsveç Ticari Vize Almak İçin Gerekenler

   Turistik Vize için istenen belgelere ilave olarak, ticari vize için istenen belge; seyahat edecek kişinin şirketteki görevini belirten, gidiş dönüş tarihlerini ve seyahatin detaylarını içeren, seyahat edecek kişinin adına yazılmış bir ticari davet yazısı gerekmektedir. Ayrıca şirketin antetli kağıdına İngilizce olarak İsveç Başkonsolosluğuna yazılmış dilekçe ibraz etmek gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

İsveç Emekli , Ev Hanımı , Öğrenciler ve Turist Vizesi Almak İçin Gerekenler

   Vesikalık fotoğraf, dilekçe, emeklilik cüzdanı fotokopisi (veya emeklilik kartı), banka hesap cüzdanı fotokopisi (emeklilik maaşının yattığı), varsa tapu ve ruhsat fotokopileri, otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gerekmektedir (30.000 Euro).

Ev hanımlarının turist vizesi başvurularında istenen belgeler; masraflarının eşi tarafından karşılanacağını belirten bir dilekçe, 2 vesikalık fotoğraf, eşinin iş ve maddi evrakları, nüfus kayıt örneği, otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası (30.000 Euro teminatlı) gerekmektedir.

Öğrenciler için istenen ek belge ise ailesine ait iş ve gelir belgeleri, öğrenci belgesi ve anne babasının imzalamış olduğu bir dilekçe gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 
İsveç Vizesi Almak İçin Bilinmesi Gerekenler

     İsveç Konsolosluğu randevu usulü ile çalışmadığı için, erken saatlerde gidip isim yazdırarak sıraya girmeniz gerekmektedir. Günde ortalama 20 kişi görüşme için kabul edildiğinden dolayı, oldukça erken vize sırasına girmeniz gerekebilir. Sabah 06:00 da listedeki sıranız kesinleştirilir ve 09:30 da vize görüşmeleri başlamış olur.
Pasaportunuzun süresi en az 6 ay geçerli olmalı ve yeterli boş sayfası olmalıdır. Başvurunuzda vermeniz gereken vesikalık fotoğrafların arka fonu beyaz, son 6 ay içinde çekilmiş ve rötuşsuz olmalıdır. Başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız oldukça önemlidir.

Genellikle 2-3 gün içerisinde sonuçlanan vize başvurularınızı, her ihtimale karşı seyahat tarihinizden en az 1 ay içinde yapmanız faydalı olacaktır. Özellikle bayram ve tatillerin yoğun olduğu dönemlerde, bu uyarıyı hatırlamanız iyi olacaktır. Pasaportunuzun ilk 10 sayfasında damga ve vize bulunan tüm sayfaların fotokopilerinin ve kimlik sayfası fotokopisinin de görüşmeye getirilmesi gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 
 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir