vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

Moldova Vizesi Almak Moldova Vize Almak

    Ukrayna ve Romanya ile sınır komşusu olan Moldova'nın nüfusu yaklaşık olarak 4.5 milyondur. Resmi dili Moldovcadır. Moldovca, Romence ile tamamen aynı dildir.

 

Moldova Ticari Vizesi Almak İçin Gerekenler

   Moldova ya ticari seyahat gerçekleştirmek isteyen şirket sahiplerinin, Moldova Vize İşlemlerinde ve vize başvurularında ibraz etmeleri gereken belgelerden bazıları, şirketin antetli kağıdına yazılmış vize talebinizi gösteren bir dilekçe, şirketin imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, vergi levhası, faaliyet belgesi fotokopileri gerekmektedir. Hesap cüzdanı, gayrimenkul tapuları ve kredi kartlarının fotokopileri de maddi durumunu gösterecektir. Otel ve uçak rezervasyonları, Moldova'daki firmadan adınıza gönderilen ticari davetiye, vize formu, iki vesikalık fotoğraf ve seyahat sağlık sigortası gerekmektedir (30.000 Euro teminatlı). Bordrolu çalışanların, yukarıdaki belgelere ilave olarak ibraz etmeleri gereken belgeler: SSK işe giriş belgesi, 4 aylık sigorta bildirgesi ve son üç aylık bordro fotokopisidir.

 

Moldova Turist Vizesi Almak İçin Gerekenler

   Yukarıdaki belgelerin tümü turistik başvuruları için geçerlidir. Ancak ticari ziyaretlerde istenen ticari davetiye ibrazı, turistik vizeler için gerekmemektedir. Emeklilerin Başvuruları: Konsolosluğa hitaben yazılı dilekçe, emekli cüzdanı (fotokopisi), sağlık karnesi (fotokopisi), seyahat sağlık sigortası, 2 resim, banka cüzdanı (emekli maaşının yatırıldığı), varsa gayrimenkul tapu fotokopisi gerekmektedir.

 

Moldova Öğrenci Vizesi Almak İçin Gerekenler

   Öğrenim gördüğü okuldan almış olduğu yeni tarihli öğrenci belgesi, Konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe, anne ve/veya babasının çalışma ve gelir belgeleri, 18 yaşından küçük olanların ebeveynlerden aldığı muvafakat name, seyahat sağlık sigortası, 2 fotoğraf ve eğer varsa anne ve/veya babasının Moldova vizesi gerekmektedir.

 

Moldova Ev Hanımı Vizesi Almak İçin Gerekenler

   Ev hanımlarının öncelikle, Konsolosluğa hitaben yazdıkları bir dilekçe gerekmektedir. Bu dilekçede seyahat detaylarını ve vize taleplerini belirtebilirler. Ayrıca eşi çalışıyor ise şirket bilgileri, hesap cüzdan fotokopisi, varsa gayrimenkul tapusunun fotokopisi, 2 adet resim, seyahat sağlık sigortası ve eğer varsa eşinin Moldova vizesinin fotokopisi gerekmektedir.

 

Moldova Vizesi Kullanım ve Alım Süreleri

   Turistik vize alınması için gerekli olan süre normal şartlarda 2 gün, acil durumlarda 1 gündür. Turistik vizenin geçerlilik süresi ise 30 gün olmaktadır. Sık sık ticari amaçlı geziler veya uzun süreli seyahatler için alınacak ticari vizenin başvurusu 3 gün, acil durumlarda ise 1 gün sürmekte, geçerlilik süresi ise 3 ay veya 1 yıl olmaktadır. Moldova ya misafir olarak gidecek ve orada bir süre misafir olarak kalacaklar için gerekli olan vize misafir vizesidir ve işlemler normalde 2 gün, acil durumlarda 1 gün sürer. Geçerlilik süresi ise en çok 30 gündür. Transit vizeler, Moldova üzerinden transit olarak başka ülkelere gidecek olanların alması gereken vizedir. Buna göre tek yön veya çift yön vize almanın süresi normal şartlarda 3 gün, acil durumlarda ise 1 gündür. Moldova ya nakliyatı gerçekleştiren sürücülerin alması gereken vize türü, Sürücü Vizesi olup, 3 aylık çok girişli olan bu vizenin başvuru süreci normal şartlarda 3, acil durumlarda ise 1 gün sürmektedir.

 
Moldova Vizesi Almak İçin Bilinmesi Gerekenler

   Vize başvuru formları Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmıştır. Formu, büyük harflerle okunaklı ve tam olarak doldurmanız ve imzalamanız gerekmektedir. Pasaportunuzun tarafından imzalı ve süresinin yeterli olduğundan emin olmalısınız. İbraz edeceğiniz belgelerin orijinalleri her ihtimale karşı elinizde bulunmalıdır.

Vize başvuruları normal şartlarda 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ayrıca Express vize uygulaması da bulunmakta, böylece vizeler aynı gün içinde verilebilmekte, ancak bunun için ekstra ücret talep edilmektedir.

 
 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir