vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

Vize Formları

      Devletlerin kendi aralarındaki protokollere göre bazı ülkelerin arasında, ülkeye girişi ve çıkışı kontrol etmek amaçlı vize uygulamaları vardır. Devletler kendi belirledikleri yasalarla, ülkelerine istediği kişilerin girmesine istemediklerinin girmemesine karar verme hakkına sahiptirler.

Her ülkenin elinde bir kara liste bulunmakta, bazı kişilerin o ülkeye girişleri her koşulda yasaklanmaktadır. Ayrıca sağlığı yerinde olmayarak o ülke için risk oluşturabilecek kişiler ve o ülkenin yasal düzenini bozabilecek kişilerin vize almaları da engellenmektedir.

Vize başvuruları nda bulunurken, gidiş amacınıza göre yaptığınız farklı vize başvuruları için ve o ülkenin şartlarına göre farklı vize formları bulunmaktadır.

Bu formları internet üzerinden, ilgili ülkelerin Konsolosluk web adreslerinden bulabilir ya da bazı Konsoloslukların bizzat kendisinden alıp, doldurup teslim edebilirsiniz.

Vize başvuru formlarını, ilgili ülkenin dilinde ya da İngilizce ya da bazı Konsolosluklar için Türkçe olarak tam ve eksiksiz bir şekilde, doğru bilgiler vererek doldurmalı, kendi imzanızla imzalamalısınız.

Başvuru formunun tam olarak doldurulması çok önemlidir. Sizin önem vermeyerek boş bıraktığınız bir yer, vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.

Mülakat sırasında ibraz edeceğiniz belgeler arasında verecek olduğunuz vize başvuru formuyla birlikte sizden istenen vesikalık fotoğrafların güncel çekilmiş fotoğraf olmaları önemlidir.

Örnek olarak, teslim edeceğiniz pasaportunuz eski tarihli is eve üzerindeki fotoğrafla sizin vereceğiniz fotoğraf aynı ise, bu başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.

Ayrıca vize formunu imzalamadan önce, pasaportunuzdaki imzanızla aynı olması gerektiğini unutmamalısınız. Bu da önemli detaylar arasındadır.

Örnek olarak: Türkçe ve İngilizce olarak sunulan İngiltere vizesi başvuru formunu doldururken İngilizce doldurmanız gereklidir.

İngiltere vizesi başvuru formlarını doldururken, enteresan bir ayrıntı olarak mutlaka siyah tükenmez kalemle veya dolma kalemle doldurma zorunluluğu vardır. Pasaporta kayıtlı olan çocuklar için ayrı bir form doldurulması gerekir.
Almanya vizesi formu yada diğer vize formları içinde farklı kurallar söz konusudur.

Buna göre her Ülkenin farklı kuralları ve beklentileri olmasından dolayı, başvuru formlarının nasıl doldurulacağını Konsolosluk web sayfalarından veya bir danışman acente yardımıyla öğrenebilir ve bu şartlara uygun olarak doldurabilirsiniz.

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir