vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

Portekiz Vizesi Almak Portekiz Vize Almak

    Avrupa'nın güneybatısında bulunan ve Schengen Vize Sistemine dahil olan Portekiz'in etrafı denizlerle çevrilidir. Tek sınır komşusu İspanya dır. Avrupa'nın en az gelişmiş ülkelerinden birisi olmasının yanı sıra tarihi açıdan oldukça zengin olması, turizm konusunda gelişmesini sağlamıştır. Ticaretinin çoğunu Avrupa Ortak Pazarı ülkeleriyle yapmaktadır.Portekiz vize işlemlerini Fahri Konsolosluklardan değil, Ankara'daki Portekiz Konsolosluğu üzerinden yapmanız gerekmektedir.Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahiplerinden vize istenmez ancak Diplomatik pasaport sahiplerinin 3 aydan uzun süreler için vize almaları gerekebilir.

 

Portekiz Vizesi Almak İçin İstenen Belgeler ?

   Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin Portekiz vizesi alabilmeleri için öncelikle pasaport geçerlilik süresi en az 1 yıl olmalıdır. İki adet vesikalık fotoğraf gerekmekte ve pasaportun sahibi tarafından imzalı olmasına dikkat edilmelidir. Önceden alınmış Schengen veya Portekiz vizelerini de ibraz etmeniz kolaylık sağlayabilir. Tüm evraklar orijinal olmalı, Türkçe olanların tercümesi İngilizce ve noter onaylı olmalıdır. Seyahatiniz süresince yapılmış olan seyahat sağlık sigortanız ve İngilizce doldurulmuş Portekiz vizesi başvuru formunuz da görüşmede yanınızda olması gereken evraklardandır. Sizden ek evrak talep edilebilir. Otel rezervasyonu yerine adınıza yazılmış bir davetiyenin fotokopisini bile götürebilirsiniz. Eğer banka hesabı olarak başkasının hesaplarını gösteriyorsanız sizin adınıza taahhütname yazmış olması gerekir.

 

Portekiz Öğrenci Vizesi Almak İçin Gerekenler ?

   Portekiz Vize Başvurusu için genel olarak istenen belgeler: Konsolosluktan alıp dolduracağınız iki adet vize formu, 2 beyaz fonlu vesikalık fotoğraf, pasaportunuzun 2 adet fotokopisi, eğitim veya kurs kayıt kabul mektubu, Portekizce veya İngilizce ye tercüme edilmiş sağlık belgesi (tam teşekküllü hastanelerden istense de bazen sadece sağlık ocağı raporlarını bile kabul edebiliyorlar), eğitim süresince masraflarınızı karşılayabileceğinizi kanıtlayan belgeler, eğitiminiz boyunca yaptırmış olduğunuz sağlık sigortanız, İngilizce ye tercüme edilmiş öğrenci belgeniz gerekmektedir.

 

Portekiz Ticari Vize Almak İçin Gerekenler ?

     Portekiz ticari vizesini alabilmek için diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi çalışmakta olduğunuz şirketin vergi levhası, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri, SSK belgeniz, seyahat sağlık sigortanız, sigorta bildirgenizin fotokopisi, ticari amaçlı davet yazısı (isme yazılmış ve onaylı), vb. gibi belgeler gerekmektedir. Konsolosluk sizden ilave evraklar isteyebilir. Eğer bazı eksik belgeleri hemen tamamlayabiliyorsanız, tamamladıktan sonra aynı gün içinde bile belgeleri tam olarak teslim edebilirsiniz.

 

Portekiz Turist Vizesi Almak İçin Gerekenler ?

     Portekiz'e turist olarak gidecek kişilerin çalıştığı şirketinin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, işe giriş belgeleriniz, sigorta bildirgeniz, banka hesap cüzdanınız ve dökümleri, kredi kartlarınızın fotokopileri, vize talep yazıları, şirketinden almış olduğu izinli olduğunu gösteren belgeler gerekmektedir.Eksik belgelerinizi aynı gün içinde tamamlayabilir ve tekrar aynı gün başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Hemen teslim edebileceğiniz belgeler için sıranız geçmemiş olur.

 

 

 
 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir