vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

Kanada Vizesi Almak Kanada Vize Almak

    Kanada, eğitim, göçmenlik, turistik ve ticaret açısından oldukça fazla talep gören ülkeler arasındadır. Her bir gidenin göçmen olarak yerleşme riski taşımasından dolayı Kanada, vize başvurularını büyük titizlikle değerlendirmektedir.Bu yüzden göçmenlik dışı Kanada ziyaretlerinizde, gitme amacınızı net bir şekilde kanıtlamanız gerekmektedir. Çünkü Kanada Vizesi başvurunuz titizlikle incelenecektir.

 
 

Kanada göçmenlik olarak gidenler, Kanada vatandaşıyla aynı haklara sahip olur, ancak ilk etapta seçme ve seçilme hakkı yoktur. Bunun dışında sosyal hakların hepsine sahiptirler. Eğitim sisteminden, sağlık sistemine kadar ücretsiz olarak faydalanılabilir.Eğer çalışılıyorsa veya ticaretle uğraşılıyorsa, bir Kanada vatandaşı hangi oranlarda vergi ödüyorsa, onlar da ona tabidirler.Yatırımcı kategorisinde gelenlerin 5 yıl kadar gelir vergilerinde muafiyet avantajları vardır. Kanada da 3 yıl yaşayıp Kanada vatandaşı olduktan sonra, kendi vatandaşlığınızı da koruyabilir, ayrıca seçme ve seçilme haklarına da sahip olabilirsiniz.

 

Kanada Göçmenlik İçin Ne Gerekir ?

   Uygulama anlamında son yıllarda değişmiş olan başvurular, Kanada Büyükelçiliği içerisindeki bir ofiste değerlendirilir. Ancak farklı bölge başvuruları farklı ofislerden yürütülür. Örneğin Qebec göçmenliği başvurusu, Suriye Şam dan yürütülür. Federal hükümetin vasıflı çalışanlar kategorisine, Ankara dan Konsolosluk üzerinden başvurulur. Bölgesel yatırımcı kategorisi için hangi bölgeye gitmek isteniyorsa, o bölgeye ve Kanada içinden müracaat edilir.Kanada Vize İşlemleri için kişinin evli veya bekar olmasına göre tüm aileyi kapsayacak şekilde farklı belgeler istenir. Kimlik belgeleri (nüfus cüzdanı, aile kütük bilgisi, sabıka kaydı, fotoğraflar vb.), eğitim belgeleri (diplomalar, bitirme yazıları, sertifikalar, transkriptler vb.), iş hayatıyla ilgili belgeler (bunlar çok önemlidir ve profesyonel destek alınması gereken yapıdadır). Finansal belgeler de çok önemlidir (banka hesapları, tapular, ruhsatlar vb.).

 

Kanada'ya Göçmen Olarak Kimler Gidebilir ?

   Birinci kategori Vasıflı Çalışanlar kategorisidir. Eğitim düzeyi, yabancı dil bilgisi ve iş deneyimini kapsar. İkinci kategori ise mal varlığına bağlı olarak Yatırımcı, girişimci kategorisidir. Her bir kategorinin uyguladığı puanlama farklıdır. Ancak bir kişinin nitelikleri her bir kategori için uygunsa, herhangi birisi üzerinden başvuru yapabilir. Başvurulan kategoriye göre doldurulan formlar, yatırılan harçlar, başvurulan ofisler, başvurunun taahhütleri, başvurunun süreci, başvuru içerisinde görüşmeye girip girmeyeceği gibi birçok unsurda değişkenlik gösterir. Ama sonuçta alınan vize, hepsi için aynıdır. Bir Kanada vatandaşının sahip olduğu hakların tümüne sahiptir. Tüm aile fertleri çalışabilir ya da kendi işini yapabilir. Çocuklar ücretsiz eğitim sisteminden faydalanabilirler (servis, defter, kitap olmak üzere lise son sınıfa kadar ücretsizdir). Puanlama sisteminde uyum unsuru denilen, eşin eğitim düzeyi de bir unsur olabilir. Kanada da yaşayan 1. derece akraba varsa ilave puan sağlar. Kanada eğitim sisteminden geçmiş olmak bir puan unsurudur.

 

Kanada Vatandaşı Nasıl Olunur ?

   Öncelikle kanada turist vizesi ile göçmen olarak gitmeniz ve en az 3 yıl fiziki olarak (4 yıl içinde 3 yıl) orada bulunmanız gerekmektedir. Bu süre içerisinde ne yaptığınız önemli değildir. Yani ister finansal gücünüz varsa hiçbir şey yapmadan orada bulunabilir, isterseniz eğitiminize devam edebilirsiniz. Bu 3 yıl sonunda Kanada vatandaşlığına geçilebilir.

 

Kanada Çalışan Vizesi Almak İçin Gerekenler

   Mayıs 2007 itibarıyle kabul edilen yasalara göre, 100 üzerinden 67 puan alınması gerekmektedir. Buna göre 25 puanla eğitim düzeyi, 24 puanla yabancı dil, iş deneyimi 21 puandır, yaş 10 puan, uyum faktörleri 10 puan ve Kanada dan alınmış resmi iş teklifinin 10 puan ağırlığı vardır. Başvurulduğu anda da başvuru neticelendiği anda da 67 puanı yakalamak gereklidir.

 

Kanada Ticari Vizesi Almak İçin Gerekenler

   Minimum mal varlığının 300.000 Kanada Doları seviyseinde olması gerekmektedir. Bu miktarın tümünün nakdi olması zorunlu değildir. İşyeri değeri, mal, mülk, arsa vb. dahildir. 400.000 ile 800.000 Kanada Doları arası başka bir kategori, 800.000 ve üstü ise başka bir kategoridir (yatırımcı göçmen kategorisi). Yatırımcı göçmen kategorisinde bir banka garantör olur. Çeşitli krediler dahi verebilir. Şirket yerleşik olarak Kanada da bulunsa bile, maller ister Meksika ya ister Amerika ya satılabilir. Toronto ve New York arasındaki mesafe İstanbul İzmir arası kadar olduğu için o bölgedeki ticaret, tüm dünyadaki ticaretin %35 ini oluşturmaktadır.

 
 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir