vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

Norveç Vizesi Almak Norveç Vize Almak

    Norveç bir Avrupa Birliği üyesi olmamasına rağmen, Schengen Vize sistemine dahil ülkeler arasındadır.
Norveç Konsolosluğu na görüşmeye gitmeden önce telefonla arayarak randevu talep etmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı randevu almadan önce tamamlamış olursanız, sizden ek evrak talep etmeleri halinde, görüşme gününe kadar onları da tamamlayıp eksiksiz bir şekilde randevunuza gidebilirsiniz. Genellikle 1 hafta içinde alınabilen turistik vizelerin süresi yoğunluğa göre değişmektedir.

Daha önceden pasaportunuzda bir Norveç veya Schengen vizesi olsa bile 1 veya 2 hafta kadar bekleme olabiliyor. Bu yüzden seyahatinizden en az 1 ay önce vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Norveç Vizesi başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için, belgeler tam ve eksiksiz olmalı, mülakatınızda dürüst olmalısınız, bahsettiğiniz detayları kanıtlayabilmelisiniz, ziyaretinizin amacını açıklayıcı cevaplar vermelisiniz, şahsen başvuruda bulunmalısınız (önceden alınmış vizeleriniz olsa bile), transit vize istiyorsanız detaylı bilgi istenebilir sizden, tek girişli vizeniz varsa eğer başka bir ülkeyi ziyaret edip tekrar Norveç e dönemeyeceğiniz için çok girişli vize almanız gerekmektedir.

Norveç Vize başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de kendi ülkenize ya da oturma izninizin olduğu başka bir ülkeye geri dönüş yapabilme olanağınızın olduğunun kanıtlanmasıdır. SIS (Schengen Enformasyon Sistemi) nde kötü kayıtlarınız bulunmamalıdır.

Ayrıca görüşmeye giderken yanınızda Norveç vize başvuru formu bilgileri , T.C. kimlik kartınız, ve tarafınızdan imzalanmış, yıpranmamış bir pasaport bulundurmanız gerekmektedir. Görüşmeniz sırasında eksik olan evraklar varsa, tamamlamanız için size iki haftalık bir süre tanınacaktır. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Norveç Vizesi Almak İçin Hangi Evraklar Gerekir ?

   Vizenin bittiği tarihten sonra en az 3 ay geçerli olan pasaport, İki adet, belirli ebatlarda ve arka fonu beyaz olan, son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, Aile toplum kaydı ve İngilizceye tercüme edilmiş hali, 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası, Uçak bileti ve Otel rezervasyonları (ya da isme yazılmış davetiye), İmzalı ve tam doldurulmuş Norveç Vizesi başvuru formu, Konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe gerekmektedir. Bu belgelere ilave olarak, farklı amaçlı vizeler için istenen belgeler: ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Norveç Ticari Vize Almak İçin Gerekir ?

   Şirketin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, SSK işe giriş belgesi (yeni işe girmiş olanlar için eski SSK belgesi gerekmektedir), Ticari amaçlı davet yazısı (onaylı ve detayların belirtildiği), 4 aylık Sigorta bildirgesi (fotokopisi), Şirketin gelir durumunu belirten belgeler gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Norveç Turist Vizesi Almak İçin Gerekir ?

   Turist olarak gidecek kişinin çalıştığı şirketinin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi,
SSK işe giriş belgesi (yeni işe girmiş olanlar için eski SSK belgesi gerekmektedir), 4 aylık Sigorta bildirgesi (fotokopisi), Vize talep yazısı (başvuran kişi tarafından yazılmış), İzin garanti yazısı (şirket tarafından yazılmış),
Banka hesabı, varsa tapular, kredi kart fotokopileri vb. gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Norveç Öğrenci Vizesi Almak İçin Gerekir ?

   Eğer eğitim masrafları sponsor veya aile tarafından karşılanacaksa, karşılayacak kişilerin gelir belgeleri, Anne veya babanın, Norveç Konsolosluğu dikkatine yazdığı imzalı dilekçe,Öğrenci olduğunuzu gösteren belgeleriniz,Kayıt olunan okul veya kursun ön kayıt belgesi (öğrenim amaçlı başvurularda) gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Norveç Ev Hanımı Vizesi Almak İçin Gerekir ?

   Gidecek kişinin evlilik cüzdan fotokopisi, Banka hesapları, gayrimenkul tapuları, varsa diğer gelir belgeleri, kredi kartı fotokopileri vb., Eşi çalışıyorsa eşinin çalıştığı şirketin belgeleri, Eğer varsa, eşinin geçerli veya eski Norveç vize fotokopisi, Norveç Konsolosluğu vize bölümüne yazılmış dilekçe gerekmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 
 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir