vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

Danimarka Vizesi Almak Danimarka Vize Almak

    Avrupa’nın kuzeyinde İskandinav bölgesinde bulunan Danimarka , Schengen vize sistemine dahil olan ülkeler arasındadır. Bu yüzden Danimarka için alınan Schengen vizesi , bu sisteme dahil olan diğer ülkeler için de geçerlidir. Türkiye’de İzlanda için yapılacak vize başvuruları da Danimarka Konsolosluklarına yapılmaktadır. Danimarka vize başvurularını, Danimarka Göçmenlik Bürosu ve yurt dışındaki Danimarka temsilcilikleri birlikte değerlendirir. Vize ve oturum başvuruları, İstanbul Başkonsolosluğu veya Ankara Büyükelçiliğine yapılır. Fahri Konsolosluklar bu açıdan yetkin değildir. Diplomatik (kırmızı), Hususi (yeşil) ve Hizmet (gri) pasaport sahiplerinin en fazla 3 ay süreli ziyaretleri için vize şartı aranmamaktadır. Danimarka için yapacağınız vize başvurularında, gidiş amacınıza göre farklı vize başvurularında bulunmalı ve buna uygun olarak farklı belgeler hazırlamalısınız.

 

Danimarka Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar ?

   Ticari vize başvurularında, öncelikle başvuru formu ve ek form tam olarak doldurulmalıdır. Bu formları Danimarka’nın Göçmen Bürosu web sitesinden edinebilirsiniz. 3.5 x 4.5 cm ebatlarında çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf, güncel ve varsa eski pasaportunuzun 2. ve 3. sayfalarının fotokopileri gerekmektedir. Adınıza yazılmış ticari davetiye mektubu, sizi davet eden şirketin adres ve detaylı bilgileri, sizi davet etme nedeni vb. belirtilmelidir Şirket sahiplerinin ise şirketin antetli kağıdına yazılı dilekçe, sicil kaydı, faaliyet belgesi, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, imza sirküleri, yetki belgesi asılları ve fotokopileri gerekmektedir. Nüfus kayıt örneği ve varsa evlilik cüzdanı aslı ve fotokopisi de istenen belgeler arasındadır. Maaşlı çalışanların ise ilave olarak SSK belgeleri (son dört aylık), SSK işe giriş belgesi, iş yerinden aldığı izin belgesi, eğitim ve dil bilgisi belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir. Ticari vize için 110 TL başvuru ücreti gerekmektedir. Danimarka’ya yapacağınız aile ziyareti için ise güncel ve varsa eski pasaportunuzun 2. ve 3. sayfalarının fotokopileri gerekmektedir. Nüfus kayıt örneği ve varsa evlilik cüzdanı aslı ve fotokopisi de istenmektedir. Çalışanların veya işverenlerin yukarıda bahsedilen ilgili evrakları ibraz etmeleri gerekmektedir. Öğrencilerin ise öğrenci belgelerini getirmeleri ve detaylarını belirtmeleri gerekmektedir. Başvuru ücreti 110 TL dir. Eğitim amaçlı Danimarka’ya gitmek isteyenlerin öğrenci belgelerinin aslı ve fotokopisi, eğitimi süresince masraflarını karşılayabileceğine dair belgeler istenmektedir. Vesikalık fotoğraf ise yine aynı ebatlarda ve 2 adet olmalıdır. Eğitim için oturum başvuru ücreti 190 TL dir. ile Birleşiminde Eşlerin FA1 formunun, çocukların ise FA2 formunun doldurulması gerekmektedir. Aile Birleşimi başvurularında 190 TL ödenmektedir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Danimarka Vizesi Almak İçin Bilinmesi Gerekenler

    Yapacağınız vize başvurularında sizden belirli bir ücret istenecek ve başvurunuzun reddedilmesi halinde iadesi olmayacaktır. Başvuru formları eksiksiz ve imzalı olmalı, ibraz edeceğiniz evraklar tam ve gerçek olmalıdır. Eğer pasaportunuzda önceden almış olduğunuz bir Schengen vizesi varsa, Danimarka vizesi almanız daha kolay olacaktır. Danimarka, AB’ye komşu ülkeler için 2004 yılında başlatılan bir program ile “Komşuluk Programı” başlatmıştır. Buna göre Türkiye de dahil olmak üzere bazı AB komşusu ülkeler barış ve refah ortamı yaratmak gibi nedenlerle bu programa dahil edilmiştir. Danimarka Turist Vizesi işlemleri ve diğer Vize başvurusu formunuz için farklı prosedürler gerekebilir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Danimarka Vizesi Aldıktan Sonra

    Danimarka vizesi başvurusunda baştan değil, vizeniz onaylandıktan sonra vizeyi almaya giderken yanınızda götürmeniz gereken evraklar vardır. Bunlar: Danimarka’da bulunduğunuz sürece harcamalarınızı karşılayabileceğiniz kaynakları ibraz etmek, seyahat sağlık sigortası (30.000 Euro teminatlı), pasaportunuzun geçerli olması ( en az 6 aylık süreli) ve gidiş dönüş uçak biletlerinizin olması gerekmektedir.
Vize ve oturum başvurularını yaparken şahsen başvuruda bulunmalısınız. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 
 
 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir