vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

İtalyan Vizesi Almak İtalyan Vize Almak

    İtalya, Schengen Vize sistemine dahil olan ülkelerdendir ve randevu usulüyle çalışır. 3 aya kadar olan seyahatlerde, Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu sahiplerinin vize alması gerekmemektedir. Ancak Umuma Mahsus (lacivert) pasaport sahiplerinin vize başvurularını, seyahat tarihi nden en az 1 ay önce yapmaları tavsiye edilir. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 
 

     İlk defa İtalya için Schengen vizesi alacaklardan protokol yazısı istenmektedir. Vize randevuları için bir İtalya Konsolosluğu da bir şirketle anlaşmıştır. Bu yüzden vize almak için ilgili şirketleri arayarak italya vize randevusu başvurusu nda bulunabilir, hazırlamanız gereken evraklar hakkında buradan da bilgi alabilirsiniz. Hazırladığınız evrakları belli bir ücret karşılığında kendi ofislerine teslim etmenizi sağlayan ve adınıza vize randevusu alan bu şirketlere her şehirden ulaşabilirsiniz. Vize mülakatlarını ister Türkçe ister İtalyanca olarak yapabilirsiniz. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Ne Kadar Sürede İtalyan Vizesi Alınır ?

   İtalya, evraklar konusunda oldukça hassas hareket etmektedir. Bu yüzden sabırlı olup, eksik evraklarınızın olması halinde onları tamamlamanız gerekmektedir. Mülakat esnasında söyleyeceğiniz her şeyin ispatını belge olarak isteyebilirler. Bu yüzden sorulan sorulara açık ve net kısa cevaplar vermeniz daha doğru olacaktır.

 
 

     Genellikle, en iyi şartlarda tüm evraklarınız tam ise ve hiçbir aksilik çıkmaz ise 1 gün süren vize alımları, 1 hafta hatta evrak tamamlama süresine göre 1 aya kadar uzayabilir. Bu yüzden önceden bu duruma hazırlıklı olmanız ve seyahatinizden en az 1 ay önce vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Bu sayede İtalya Vize İşlemleriniz başarı ile sonuçlanabilir.

 

İtalyan Vizeniz Süresi Dolması Hallinde Ne Yapmak Gerekir ?

   İtalya Konsolosluğu vize başvurularında evrak konusunda oldukça hassas olduğu için, büyük bir ihtimalle eksik evrak dolayısıyla vizeniz reddedilmiştir. Size yazılı olarak bildirilen gerekçeye göre eksiklerinizi tamamlayıp en kısa zamanda tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. ( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

İtalyan Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar ?

    Vizenin bittiği tarihten sonra en az 6 ay geçerli pasaport,  İki adet, belirli ebatlarda ve arka fonu beyaz olan, son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası,
Uçak bileti ve Otel rezervasyonları (ya da isme yazılmış davetiye), İmzalı ve tam doldurulmuş İtalya vize formu, Konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe gerekmektedir. Bu belgelere ilave olarak, farklı amaçlı vizeler için istenen belgeler:
( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Ticari İtalyan Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar ?

    Şirketin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, SSK işe giriş belgesi, Ticari amaçlı davet yazısı (onaylı ve detayların belirtildiği), Şirketin gelir durumunu belirten belgeler gerekmektedir.Turist olarak gidecek kişinin çalıştığı şirketinin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, SSK işe giriş belgesi, son dört aylık maaş bordrosu, hizmet dökümü, Vize talep yazısı (başvuran kişi tarafından yazılmış), İzin garanti yazısı (şirket tarafından yazılmış),
Banka hesabı, varsa tapular, kredi kart fotokopileri vb. gerekmektedir.
( Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..... )

 

Emekliler İçin İtalyan Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar ?

    Gidecek kişinin emeklilik belgesi, Banka hesapları, varsa gayrimenkul tapuları, kredi kartı fotokopileri vb. Sağlık karnesinin fotokopisi gerekmektedir.Gidecek kişinin evlilik cüzdan fotokopisi, Banka hesap cüzdanları asılları ve fotokopileri, gayrimenkul tapuları, varsa diğer gelir belgeleri, kredi kartı fotokopileri vb., Eşi çalışıyorsa eşinin çalıştığı şirketin belgeleri, Eğer varsa, eşinin geçerli veya eski İtalya vize fotokopisi, İtalya Konsolosluğu vize bölümüne yazılmış dilekçe gerekmektedir.Eğer eğitim masrafları sponsor veya aile tarafından karşılanacaksa, karşılayacak kişilerin gelir belgeleri, Anne veya babanın, İtalya Konsolosluğu dikkatine yazdığı imzalı dilekçe, Öğrenci olduğunuzu gösteren belgeleriniz

 
 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir