vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

Bulgaristan Vizesi Almak Bulgaristan Vize Almak

    Bulgaristan (resmi adıyla Bulgaristan Cumhuriyeti), Balkanlarda bulunan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Yunanistan ve Türkiye'nin sınır komşusu olan bir ülkedir.

Bulgaristan, Umumi (lacivert) ve Hususi (yeşil) pasaport sahibi Türk Vatandaşlarına vize uygularken, Diplomatik (kırmızı) ve Hizmet (gri) pasaport sahiplerinden vize istememektedir.

 

Bulgaristan Ticari Vize Almak İçin Gereken Belgeler ?

   Ticari vize işlemleri için gerekli olan belgeler: Firmanın imza sirküleri, Ticaret Odasından alacağı faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesinin fotokopisi, vergi levhasının fotokopisi, SSK belgesi, aşağıda detayları belirtilen davet mektubu ve firmanın antetli kağıdına Büyükelçiliğe hitaben yazılmış bir dilekçe gerekmektedir. Ticari vize alabilmek için orijinal Yeşil Davetiye ve turistik vize alabilmek için Sarı Davetiye almak gerekmektedir. Davetiyeler, Bulgaristan'daki Ticaret Odasından alınmalıdır. Sık sık ticari amaçlı Bulgaristan a seyahat edenlerin çok girişli vize alabilmeleri için, iş ilişkilerinin sürekli olduğunu gösteren banka ve gümrük belgesi ibraz etmeleri gerekmektedir. Bulgaristan da şirketi olanların ise firma ve ofisinin kurulmasından itibaren en az altı ay geçmeli ve faaliyet belgesi, vergi levhası ve gümrük belgelerini göstermeleri gerekmektedir. Yeşil Pasaport Belgeleri ve vize formu bilgileri tamamlanmış olmalıdır.

 

Bulgaristan Turist Vizesi Almak İçin Gerekenler

   Turistik vize alabilmeniz için öncelikle uçak ve otel rezervasyonlarınızın olması gerekmektedir. Ayrıca ticari vizede olduğu gibi firmanızın detaylı bilgileri, SSK belgeniz ve son dört aylık prim bordronuz ve bir davet mektubu gerekmektedir.

 

Bulgaristan Transit Vize Almak İçin Gerekenler

   Transit olarak gideceğiniz ülkenin vizesi gerekmektedir. Konsolosluğa hitaben yazdığınız dilekçe, ve pasaportunuzun geçerli olması da gerekli olan şartlardandır. Schengen vizesi olanların, 5 güne kadar Bulgaristan üzerinden vizesiz transit geçişi mümkündür (Lacivert Pasaport sahipleri için). Schengen vizesi, AB ülkeleri vizesi veya İsviçre ve Lihtenştayn vizesi veya ikametgahı bulunmayan Lacivert Pasaport sahibi Türk Vatandaşlarının, Bulgaristan Transit Vizesi alabilmeleri için başvurmaları gerekmektedir. Eğer Bulgaristan üzerinden transit geçiş yapmak isteyen Lacivert Pasaport sahibi kişilerin tek girişli Schengen vizeleri var ise, sadece o ülkeye giderken Bulgaristan üzerinden transit geçiş yapılabilir (kara yolu ile). Dönüşte Bulgaristan üzerinden aynı şekilde transit geçebilmek için ya Bulgaristan Transit Vizenizin olması ya da çok girişli Schengen Vizenizin olması gerekmektedir.

 

Bulgaristan Oturma İzni Almak İçin Gerekenler

   Vize D olarak adlandırılan Oturum Vizesi alabilmek için istenen belgeler: Bulstat Kartı, şirket sahibi olanların firma faaliyet belgesi, kuruluş belgesi, işçi listesi (en az 10 sigortalı işçi çalışmalı), Bulgaristan Ticaret Odası belgesi, firma hesap cüzdanı (Bulgaristan bankasından alınmış) gerekmektedir. Ayrıca, ortaklar için kira sözleşmeleri, hesap cüzdanları ya da maaş bordroları, pasaport fotokopileri ve Konsolosluğa hitaben yazılan dilekçe gerekmektedir.

 

Bulgaristan Vizesi Almak İçin Başvurularda Bilinmesi Gerekenler

   Türkçe ve İngilizce hazırlanmış başvuru formlarından tek bir form doldurmanız yeterlidir. Seyahat acenteleri kullanarak yaptığınız başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuruyu bizzat kendiniz yapmalısınız. Ekspres vize uygulaması vardır ancak ücreti yüksektir. Normal başvurular 7 günde sonuçlanırken, ekspres başvurular 4 günde sonuçlanabilir. Her başvuru için istenen 1 adet vesikalık fotoğrafın arka fonu beyaz ve biyometrik ölçülerde olması gerekmektedir. Bulgaristan ziyaretinizden önce uluslararası sürücü belgesine sahip olmanız ve süresini kontrol etmeniz gerekmektedir. Bulgaristan'a girdikten sonra iki gün içerisinde (48 saat), bulunduğunuz adresi yazılı olarak, yabancı uyruklu kişilerin idari denetimini yapan makamlara bildirmelisiniz.

 
 
 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir