vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

Romanya Vizesi Almak Romanya Vize Almak

    Romanya 2004 yılından itibaren Türk Vatandaşlarına vize uygulamasını başlatmıştır. Ancak diğer Avrupa ülkelerine kıyasla, vize almak için fazla belge hazırlamanız gerekmemekte ve daha esnek davranabilmektedirler.
Ucuz uçak bileti ya da otobüs veya kendi aracınızla sağlayabileceğiniz ulaşım kolaylıkları ve kolay vize alınabilmesinden dolayı Romanya, turistik açıdan oldukça tercih edebileceğiniz ülkelerdendir. Hem güzellikleri hem de diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha ucuz olmasından dolayı oldukça caziptir. Avrupa Birliği ne dahil olduktan sonra gittikçe gelişen Romanya ekonomisinde iş bulmak ve yatırım yapmak da iyi bir alternatif olarak gündeme gelmeye başlamıştır.

 

Romanya Vizesi Almak İçin Gereken İşlemler

   Romanya vize si almak, diğer Avrupa ülkeleri için vize almanızdan daha kolaydır. Daha önceden alınmış bir Romanya vizeniz varsa ve turist olarak gitmek istiyorsanız, mülakata gitmeniz dahi gerekmez. Vize alabilmeniz için, Romanya Vize Formu nu doldurmuş (Konsolosluktan alacağınız formlar daha güncel ve geçerli olacaktır), vize ücretini yatırmış, mülakata zamanında gelmeniz gerekmektedir. Romanya vizesi mülakatınızda gidiş amacınızla ve nerede ne kadar kalacağınızla ilgili size sorulan sorulara kısa ve net cevaplar vermelisiniz.

 

Romanya Vizesi Almak İçin Başvurusu

   Romanya turist vizesi alabilmek için, 2 vesikalık fotoğraf, pasaportunuzun süresi yeterli olmalıdır (vize bitişinden itibaren en az altı ay daha uzun olmalı) ve pasaportunuzun fotokopisi gerekmektedir. Vize başvuru ücretini yanınızda bulundurmayı da unutmayınız (başvurunuz reddedilse bile geri iade edilmez). Romanya da kalacağınız süre boyunca size yetecek kadar mali imkanınız olduğunu gösteren bir banka hesap dökümü gerekmektedir.

 

Romanya Turist Vizesi Almak İçin Başvurusu

   Diğer mal ve mülk tapularının ibrazı da yardımcı olacaktır. Seyahat sigortası, otel ve uçak rezervasyonları, ehliyetinizin fotokopisi de gerekli evraklardandır. Ziyaret vizesi için, yukarıdaki belgelere ilave olarak, ziyaret edilecek şirketin veya kişinin adınıza göndermiş olduğu davetiyenin orijinali gerekmektedir. Transit vizesi için ise en az 1 yıllık pasaport, asıl gideceği ülke için alınan vize ve uçak biletinin belgelenmesi gerekmektedir. Pasaportunuzda geçerli bir Schengen vizeniz var ise, beş günü aşmamak şartıyla vize almadan transit geçiş yapabilirsiniz.

 

Romanya Ticari Vize Almak İçin Başvurusu

   Romanya da yatırım yapmayı düşünüyorsanız eğer, ticari faaliyet vizesi almak için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Yapacağınız yatırımın ülkeye olan faydasının belirlenmesi için bu vizeyi almadan önce Yabancı Yatırımlar Romen Acentesinden onay almanız gerekmektedir. Ayrıca sağlık sigortanız ve sabıka kaydınızı da belgelemelisiniz.

 
Romanya Öğrenci Vizesi Almak İçin Başvurusu

   Romanya ya eğitim amaçlı gitmeyi düşünenlerin eğitim vizesi almak için Konsolosluğa bir dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca, vize bitişinden sonra 6 ay daha geçerli olan pasaport, 2 vesikalık fotoğraf, sabıka kaydı, mali olarak eğitimi karşılayabileceğinizi gösteren belgeler gerekmektedir. Eğitim harçlarını da görüme öncesinde ödemeli, Eğitim ve Araştırma Bakanlığı nın verdiği, Romanya da eğitime kabul edildiğinizi gösteren bir mektup gerekmektedir.

 
 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir