vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

Hindistan Vizesi Almak Hindistan Vize Almak

    Hindistan (resmi adıyla Hindistan Cumhuriyeti), Güney Asya’da bir ülkedir. Bir milyarın üzerindeki nüfusuyla, dünyanın en kalabalık ikinci ülkesidir. Batıda Pakistan ile, kuzeyde ise Çin, Nepal ve Bhutan ile, doğuda ise Bangladesh ve Myanmar ile sınır komşusudur. Güneyinde ise Hint Okyanusu bulunmaktadır.
Hindistan’da giderek gelişen teknoloji sektörü ve işçiliğin ucuz olması, özellikle ticari açıdan yapılan ziyaretleri artırmaktadır. Turizm açısından da mistik bir cazibesi bulunan Hindistan’ın popülaritesi oldukça fazladır.

 

Hindistan Ticari Vize Almak

   Başvurularında istenen belgeler genellikle şirketiniz hakkındaki detaylı bilgileri içerir. Çalıştığınız şirketin ticaret sicil gazetesinin fotokopisi, imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi, faaliyet belgesi gerekmektedir. Ayrıca size ait SSK işe giriş belgesi, Hindistan’da sizi davet eden firma tarafından adınıza gönderilmiş bir davet yazısı ile, Hindistan Büyükelçiliği’ne ya da Konsolosluğa hitaben yazmış olduğunuz bir dilekçe gerekmektedir. Hindistan Vize Başvurusu Formu nu doldurmuş olmanız da gerekir.

 

Hindistan Turistik Vize Almak

  Turistik vize başvurularında, bir firmada çalışanların, aynı ticari vize başvurusunda olduğu gibi, firma hakkındaki belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir. Ayrıca, banka hesap cüzdanı dökümleri, eğer varsa üzerine kayıtlı herhangi bir mülkün tapu fotokopisi, Konsolosluğa yazılmış dilekçe, kredi kartı fotokopileri ve otel ve uçak rezervasyonları gerekmektedir.
Öğrenci olanların, ailelerinin gelir belgeleri ve okul kimlikleri gerekir. Emekli olanların, emeklilik belgeleri ve hesap cüzdanları gerekir. Ev hanımlarının ise, eşine dair şirket bilgileri ve gelir belgeleri gerekmektedir.

 

Hindistan Vizesi Alması İçin Bilinmesi Gerekenler

  Hindistan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları’na (tüm pasaportlara) vize uygulamasında bulunur. Ancak Hindistan vizesi almak o kadar da zor değildir. Özetle, vize başvuru ücretini, geçerliliği olan pasaportunuzu ve 1 vesikalık fotoğrafınızı ibraz etmeniz halinde en kısa zamanda (genelde 1 gün içinde) vizenizi alabilirsiniz. Buradaki tek sorun, Hindistan’ın genellikle kısa süreli vize vermesidir. Eğer uzun süreli bir Hindistan seyahati planlıyorsanız ve bu seyahatiniz boyunca Nepal veya Bangladesh gibi diğer sınır ülkelere geçiş yapmak istiyorsanız, o zaman Hindistan için en az üç aylık vize alıp çok girişli olmasına dikkat etmelisiniz. Genelde kısa sürede sonuçlanan vize başvuruları için Hindistan ekspres başvuru vize uygulaması yoktur. Bayram ve tatiller gibi dönemlerde birikmenin fazla olabileceği ve yoğunluğun fazlaca yaşanabileceği tahmin edilirse, vize başvurularının en az 1 ay önce yapılması gerekmektedir.

 
Hindistan Vizesi Alması İçin Ücretler Gerekenler

    Normal tek girişli Hindistan vizesi ücreti 40 dolar civarındadır. Banka hesabınızda yaklaşık olarak 500 dolar göstermeniz, seyahatiniz boyunca bazı acil masraflarınızı karşılayabileceğinizi göstermek için yeterli olacaktır. Çift girişli vize ücreti 60 dolar civarındadır. Eğer Pakistan üzerinden Hindistan’a giriş yapacaksanız, 30 dolar kadar ödeyerek aynı belgeleri ibraz ederek alabilirsiniz. Ama siz yine de işinizi şansına bırakmayın, çok girişli bir Hindistan vizesi alın.

 
 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir