vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

Vize İçin Gerekli Evraklar

     Her ülkenin vize uygulaması farklıdır. Bazı ülkelerin Konsoloslukları vize başvurularında sınırlı evrak isterken, bazıları oldukça fazla ve detaylı evrak isteyebilir.

Önemli olan, ibraz ettiğiniz evrakların istenen formatta, tam ve doğru olmasıdır.
Seyahat edeceğiniz ülkenin Konsolosluğu’na başvuruda bulunduğunuzda hangi amaçla vize başvurusunda bulunduğunuzu belirtmelisiniz.

Bunun için gidiş amacınızı belirten, Konsolosluğa veya Büyükelçiliğe hitaben yazılmış bir dilekçe yeterli olacaktır.

Gidiş amacınızı belirledikten sonra (turistik, ticari, öğrenim vs.), vize başvurunuzda gerekli belgeleri de görüşmeye getirmeniz gerekmektedir.

Çalışanlar ve şirket sahipleri hemen hemen benzer evraklar ibraz etmeliler. Turistik amaçlı gezilerinizde sizden genellikle istenecek olan belgeler; şirketin antetli kağıdına yazılmış bir vize talep dilekçesi, şirketin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri ve ticari gazete fotokopileri gerekmektedir. Banka hesap cüzdanları ve varsa gayri menkul tapu fotokopileri de gerekmektedir. Bordrolu çalışanların ise bu belgelere ilave olarak SSK işe giriş belgesi ve maaş bordrosu ibraz etmesi gerekmektedir.
Ticari amaçlı vize başvurusunda bulunanların, yukarıdaki evraklara ilave olarak, gidecekleri ülkedeki firma tarafından seyahat detaylarınızın belirtildiği, adınıza yazılmış ve imzalanmış (bazı ülkelerde ilgili makamlara onaylatılmış) davetiye gerekmektedir.
Öğrenim amaçlı vize başvurusunda bulunanlardan istenen belgeler genellikle şöyledir: 18 yaşından küçük olanların anne veya babasından almış olduğu muvafakat name, eğitim masraflarını nasıl karşılayacağını gösterir belgeler, öğrenim göreceği veya görmekte olduğu okuldan almış olduğu kabul yazısı ve anne ve babasının gelir belgeleri, şirket detayları gerekmektedir.

Turist vizesi almak için, emekli olanların emeklilik kartı ve hesap cüzdanlarını, ev hanımlarının eşleriyle ilgili çalışma belgelerini ve tapu veya kredi kartı fotokopilerini, öğrencilerin ise öğrenim gördükleri okuldan aldıkları öğrenci belgesini (18 yaşından küçüklerin anne ve babasından aldığı muvafakat name) ibraz etmeleri gerekmektedir.

Vize işlemleri için gerekli evrak ve belgeler gideceğiniz ülkeye ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Gelişmiş ülkelere gitmek için öncelikli olarak vize işlemi yaptıracak olan kişinin maddi durumu önem taşımaktadır.

Şengen uygulamasına dahil ülkeler için vize başvurularında genellikle son altı ay içinde çekilmiş güncel 2 adet fotoğraf (arka fonu beyaz), 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası, tam doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu, otel ve uçak rezervasyonları ve geçerli bir pasaport (en az 6 ay süreli) gerekmektedir.

Eş ve çocuklarınız için ise ayrıca vize formu doldurmanız ve kendilerine imzalatmanız gerekmektedir. Hepsinin seyahat sağlık sigortası ve öğrenci olanların öğrenci belgeleri gerekmektedir. Büyük elçiliğe veya Konsolosluğa hitaben yazılmış olan her biri için hazırladığınız dilekçeyi başvuruda sunmalısınız.
 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir