vizesialmak.com

Vize Almanın En Kolay Yolu...

Vize Ana Sayfa Vize Başvurusu Vize Formları Vize İşlemeleri Vize İstemeyen Ülkeler Vize Nasıl Alınır Hakkımızda Vize İletişim

Vize İşlemleri

   Amerika Vizesi Almak
    Schengen Vizesi Almak
  İngiltere Vizesi Almak
    İspanya Vizesi Almak
   Fransa Vizesi Almak
    Dubai Vizesi Almak
    Almanya Vizesi Almak
   Avustralya Vizesi Almak
   Hollanda Vize Almak
    Avusturya Vize Almak
    İtalya Vizesi Almak
    Belçika Vizesi Almak
   Japonya Vizesi Almak
    Kanada Vizesi Almak
    Rusya Vizesi Almak
   Brezilya Vizesi Almak
    İsviçre Vizesi Almak
    Norveç Vizesi Almak
    Ukrayna Vizesi Almak
   Meksika Vizesi Almak
   Mısır Vizesi Almak
    Portekiz Vizesi Almak
    Romanya Vizesi Almak
    Yunanistan Vizesi Almak
    Danimarka Vizesi Almak
    İsveç Vizesi Almak
   Çin Vizesi Almak
   Bulgaristan Vizesi Almak
  Polonya Vizesi Almak
  İsrail Vizesi Almak
   Moldova Vizesi Almak
    Hindistan Vizesi Almak
   Macaristan Vizesi Almak
    Küba Vizesi Almak
   Malezya Vizesi Almak
   Tunus Vizesi Almak
   Cezayir Vizesi Almak
  Maldiv Vizesi Almak
  Etiyopya Vizesi Almak
  İzlanda Vizesi Almak
 

Polonya Vizesi Almak Polonya Vize Almak

    Polonya, kuzeyinde Baltık Denizi ile Rusya, güneyinde Çek Cumhuriyeti ve Slovakya, doğusunda Litvanya, Beyaz Rusya ve Ukrayna, batısında Almanya içe çevrili olan bir ülkedir.

 

Polonya Ticari Vize Almak İçin Gerekenler

   Polonya'daki bir firma davetiyesi, adınıza yazılmış davetiyeyi imzalayan kişinin kimlik belgelerinin de olduğu bir davetiye gerekmektedir. Vize talebinizi belirten, antetli kağıda yazılı dilekçe, 1 adet başvuru formu (tarafınızdan doldurulmuş ve imzalanmış), 1 adet fotoğraf, pasaportunuzun ilk 3 sayfasının ve eğer varsa Schengen vizesinin olduğu sayfanın fotokopisi, nüfus cüzdanınızın fotokopisi de gerekmektedir.

Ayrıca firma ile ilgili vergi levhası, ticaret odası sicil kayıt belgesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve bilanço gerekmektedir.
Bağ Kur borcunuzun olmadığını gösteren belge, hesap cüzdanlarınız ve varsa gayri menkul tapuları, seyahat sağlık sigortası (30.000Euro teminatlı), uçak ve otel rezervasyonları da ibraz etmeniz gereken belgelerdendir.

Maaşlı çalışanların, SSK hizmet dökümü cetveli, son üç aylık maaş bordrosu, SSK işe giriş belgesi ibraz etmeleri gerekmektedir. Tır Şoförlerinin ise, C.M.R veya TIR karnesi fotokopisi, şirketin şoför listesi, ehliyet fotokopisi gerekmektedir. İlk Başvurularda, C2 Uluslararası Taşımacılık Belgesi (Ulaştırma Bakanlığından), araç kiralık ise kira sözleşmesi (noter onaylı), şoför sözleşmeli çalışan ise sözleşme (noter onaylı) gerekmektedir.

 
Polonya Turist Vizesi Almak İçin Gerekenler

   Çalışanlar için, çalışmakta oldukları şirketin antetli kağıdına yazmış oldukları dilekçe, tam olarak doldurulmuş ve imzalı 1 vize formu, 1 fotoğraf, pasaportun 1,2,3 ve 60. sayfa (varsa Polonya ve/veya Şengen vizesi) fotokopileri gerekmektedir. Ayrıca nüfus cüzdanı fotokopisi de istenmektedir. Çalıştıkları firmanın, ticaret odası kayıt belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, SSK işe giriş belgesi, SSK Hizmet Dökümü Cetveli ve maaş bordrosu gerekmektedir. Hesap cüzdanı, uçak ve otel rezervasyonları, seyahat sigortası da istenen belgelerdendir. Çalışanlar için, çalışmakta oldukları şirketin antetli kağıdına yazmış oldukları dilekçe, tam olarak doldurulmuş ve imzalı 1 vize formu, 1 fotoğraf, pasaportun 1,2,3 ve 60. sayfa (varsa Polonya ve/veya Şengen vizesi) fotokopileri gerekmektedir. Ayrıca nüfus cüzdanı fotokopisi de istenmektedir. Çalıştıkları firmanın, ticaret odası kayıt belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, SSK işe giriş belgesi, SSK Hizmet Dökümü Cetveli ve maaş bordrosu gerekmektedir. Hesap cüzdanı, uçak ve otel rezervasyonları, seyahat sigortası da istenen belgelerdendir.

 

Polonya Erasmüs Vizesi Almak İçin Gerekenler

   1 adet vize formu ve fotoğraf, anne ve babanın hatta bütün kardeş ve varsa çocukların Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, Polonya ve Türk üniversitesinden ayrı ayrı aldığı burs kayıt belgesinin aslı, kendi veya anne babasının maddi durumunu gösteren belgeler, seyahat sağlık sigortası gerekmektedir. Türkiye deki okullarından visa@polonyakons.org.tr adresine, Erasmus Öğrenci İsim Listesini göndermesi gerekmektedir. Eğer gidecek öğrenci hibe alamıyorsa, ailesinin aylık 300 Euro ya kadar olan eğitim masraflarını karşılayacağını belirtmesi gerekmektedir.

 

Polonya Vizesi Almak İçin Gerekenler Ücretler

  Vize ücretlerini müracaat sırasında TL olarak ödeyebilirsiniz. Vize başvurunuz reddedilse bile, vermiş olduğunuz ücret geri iade edilmez. Polonya için A tipi Havalimanı Schengen Vizesi almak için 130 TL ödemek gerekmektedir. Polonya da havaalanından çıkmadan başka bir uçağa aktarma yapmak isteyenlerin alması gereken vizedir. Ancak Türk Vatandaşlarından bu vize istenmemektedir.

Polonya için transit vize alıp, en fazla 5 gün kalıp başka ülkeye geçiş yapacak olanların, B tipi Transit Schengen Vizesi alması gerekmektedir. Aynı vize ücretiyle, tek girişli, iki girişli veya sayısız girişli Transit Vize alabilirsiniz.
C tipi Vize, kısa süreli İkamet Schengen Vizesi için alınır. Polonya ya ilk giriş tarihinden itibaren altı ay içinde kullanmalı ve toplamda en fazla 90 gün kalmalısınız. Vize tarihleri dahilinde sınırsız giriş yapabilirsiniz. Bu vizenin de ücreti 130 TL dir. D tipi uzun süreli İkamet Schengen Vizesinin de ücreti 130 TL dir. Bu vizeyi 12 ay içinde kullanmalısınız. Bu vizeyle en fazla 1 yıl kalabilirsiniz. Avusturya, Belçika, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İspanya, Hollanda, İzlanda, Litvanya, Lüksemburg, Letonya, Malta, Almanya, Norveç, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsveç, Macaristan ve İtalya ülkelerinin ikametgahına sahip olanlar, C ve D tipi transit vizeden muaftırlar.

 
 

2009 Bu Web Sayfası Denver Ltd. Aittir İzinsiz Kopyalanması Yasaktır!!!!

Bu Web Sayfası Bütün Web Browser'lar Tarafından Görüntülenebilir